İHSAN   ÇAM'IN    İNTERNET   SİTESİNE   HOŞ  GELDİNİZ

İhsan  ÇAM

 

Menüler
Ana  Sayfa
Önerilerim
Tebriklerim
Haberler
Gazete ve Derg.
Şiir Sayfası
Ziyaretçi  Defteri
Resimlerim
Almanya Resimleri
Köyümün Resimleri
İş Arkadaşlarım
Okul Arkadaşlarım
Resimler1
Resimler2
Camilerimiz

 

Faydalı Linkler
Akkuş İlçesi Sitesi
Akkuş Kaymakamlığı
Kamu Kurumları
Çukur köy
Akkuş Milli Eğitim
Dini  Bilgiler
Vergi Numarası
Akkuş'luların Siteleri
Açık öğretim
ÖSYM
T.C  Kimlik No

 

İletişim
Mail
Sohbet

 

İhsan ÇAM

    1964 Yılı Ordu İli Akkuş İlçesi Çukurköy Cingilü Mahallesi doğumluyum. İlkokul 2. sınıfa kadar Çukurköy İlkokulunda öğrenim gördükten sonra, köydeki arazilerin verimsiz oluşu nedeniyle geçim sıkıntısından ailem ile birlikte 1972 yılında Ankara’ya geldik.

    İlkokulu Kıbrıs Bayraktar, Ortaokulu Kütükçü Ali Bey, Liseyi 50. Yıl Lisesinde bitirdim. 1983 Yılında yapılan Yüksek Öğretim Kurumu Seçme ve Yerleştirme Sınavında Amasya Meslek Yüksek Okulu Turizm Bölümünü kazandığım halde  maddi zorluk ve annemin sağlık sorunları nedeniyle gidemedim.

    Babamın iş bulmakta zorlandığı, ailemin geçinmekte sıkıntı çektiği dönemlerde okul dışındaki zamanlarımı ( yaklaşık 8 yaşımdan itibaren ) ayakkabı boyacılığı, hamallık ve seyyar satıcılığa kadar çeşitli işlerde çalışarak aileme katkıda bulundum. (İlkokul 2. sınıftan itibaren ailemden okul harçlığı aldığımı hatırlamıyorum. Hem okuyup hem de çalışıyordum.)

    1983 senesinde evlendim. 1984-1986 yıllarında Askerlik Hizmetimi İzmir ve Kahramanmaraş’ta tamamladım.

    Asker dönüşü iki özel şirkette çalıştıktan sonra 1987 tarihinde Maliye ve Gümrük Bakanlığı’nda Memuriyet görevine başladım. 

    Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde 2 yıl Denetleme Kurulu Başkanlığı görevinde bulundum. Çeşitli Derneklerin ve Fonların kuruculuğuna yardımcı oldum. 

    En küçükleri ikiz olmak üzere 5 kız çocuğu babasıyım.

    1993 Yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden  mezun oldum.

 ( 4 yıllık ) 

Halen Gümrük Müsteşarlığı’nda Bilgisayar Programcısı  olarak görev yapmaktayım. 

    Doğduğumuz, büyüdüğümüz yerleri, İlçemiz Akkuş ve Köyler ininin güzelliklerini dünyaya tanıtmak ( göstermek ) ve bölgemiz insanlarının sevinçlerini, üzüntülerini, çektikleri sıkıntıları, sorunları ve isteklerini elimizden geldiği kadarı ile anlatmak için  Temmuz 2002 tarihinden itibaren  İnternet’te ilk defa Ordu İli Akkuş İlçesi Web Sayfası ve Çukurköy Web Sayfalarını açılmasını İhsan GÜNEŞ kardeşimiz ile birlikte gerçekleştirdik.

İhsan ÇAM'ın Şahsi Sitesi: http://ihsancam.akkusilcesi.com/

Mail Adresi:                          ihsancam@akkusilcesi.com

Mail Adresi:                          ihsancam64@hotmail.com

 

 

DEĞİŞİK KONULARDAKİ YAZILARIM

YILBAŞI  GECESİ  KUTLAMALARI  MI?  YOKSA  REZALETİ Mİ?

Türk Halkının %98 i Müslüman'dı! hanı? Ama yılbaşı gecesi ve sonrası haberlerin konusu sarhoşların davranışları, eğlence de yaşanan rezaletler, kadınlara yapılan çirkin davranışlar, sarhoşların komaya girercesine içmesinden dolayı hastanelik olup, ambulansların onları taşımaktan, gerçekten ihtiyacı olan kişilerin zorda kalması akla mantığı uyar mı? Dininin gereği kılıf kıyafetine dikkat edenlere hakaret edenler, Kamusal alan deyimleri ile devletin kurumlarına girmesine müsaade etmeyenler, yılbaşı gecesi sokaklarda bayanlara el hareketi ile saldıranlara ses çıkarmaması yada sessiz kalmalarına, kadın derneklerinin sokak kedi ve köpeklerine en küçük kötü davranıştan ülkeyi ayağa kaldırdıkları halde kendi hemcinsleri bayanlara sokakta saldırı olunca ses çıkarmıyorlar. Samimi olduklarını gerçek kadın haklarını aradıklarına inanmıyorum. Yılbaşı gecesi yaşananları görünce ben sorumlu makam olsam bu tür kutlamalara kesinlikle izin vermem. Komşusu açken kendisi tok olan bizden değildir diyen İslam dinine uyan bir kutlama değildir. Ülkemizde binlerce kişi aç susuz, odunu kömürü yokken, çadırlarda yaşarken, sokaklarda binlerce kişi yatarken, belki o gece yiyecek bile bulamadan sabahlayanlar varsa, sanki bu kişilere küfür ediyormuş gibi zevk ve eğlence içinde milyonlar harcayanların üzerinde fakirlerin hakkı olduğunu unutmayalım. "Müslüman Müslüman'dan sorumludur" der dinimiz . Kuran-ı Kerimin Maide süresi 90 ve 91 Ayetlerde anlatmak istediklerimin özeti bulunmaktadır.

"Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliklerdir. Bunlardan uzak durun ki kurtuluşa erersiniz." Maide süresi 90 Ayet.

"Şeytan içki ve kumar yoluyla ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık (bunlardan) vazgeçtiniz değil mi?" Maide süresi Ayet 91.

 

İhsan ÇAM'ın 2.Akkuş Kurultay konuşması

 

Neden  Akkuş Derneklerini bir çatı altında toplanmıyor. Akkuş Dernekler Birliği, yada Akkuş Dernekler Federasyonu gibi

Demokrasi İnsanların Birbirlerini Kabullenmesidir.

 Toplum huzuru ancak

 böyle sağlanır.

Allah için sevebilmek ne kadar güzel

 

Günün Sözü

"Zekât vermeyen kavmin üzerine rahmet yağmaz." Hz. Mevlânâ "Mallarını Allah Yolunda sarf edenlerin durumu, her başağında yüz tane olmak üzere yedi başak veren tanenin durumu gibidir."

Akkuş İlçesi ve Köylerine hizmet yapmak

istiyorsak, kısır çekişmelerden uzak durmalıyız

 

 

 

Ordu İli Basını
ORDU  VALİLİĞİ
HTV
KANAL 52
ORT
BTV

 Web Sitesi, 1024x768 çözünürlükte ve Microsoft Internet Eplorer 4.0, Netscape  Navigator 3.0 veya üstü ile daha  iyi görüntülenmektedir.