İHSAN   ÇAM'IN    İNTERNET   SİTESİNE   HOŞ  GELDİNİZ

İhsan  ÇAM

 

Menüler
Ana  Sayfa
Önerilerim
Tebriklerim
Haberler
Gazete ve Derg.
Şiir Sayfası
Ziyaretçi  Defteri
Resimlerim
Almanya Resimleri
Köyümün Resimleri
İş Arkadaşlarım
Okul Arkadaşlarım
Resimler1
Resimler2
Camilerimiz

 

Faydalı Linkler
Akkuş İlçesi Sitesi
Akkuş Kaymakamlığı
Kamu Kurumları
Çukur köy
Akkuş Milli Eğitim
Dini  Bilgiler
Vergi Numarası
Akkuş'luların Siteleri
Açık öğretim
ÖSYM
T.C  Kimlik No

 

İletişim
Mail
Sohbet

 

 İhsan  ÇAM   Bilgisayar Programcısı (Akkuş İnternet Sitesi Yapımcısı)

 

 

2. Akkuş Kurultay konuşması

Tüm Konuklara Saygılar sunuyorum.

Bana ayrılan konuşma süresi kısıtlı olduğundan konu başlıklarıyla konuşmamı sürdüreceğim. Sizlere konuşmam bir bütünlük arz etmeyebilir.

5 BELDESİ 36 KÖYÜ OLAN AKKUŞ’TA UZMAN DOKTOR YOK

Sağlık konusunda, diğer konuklarında söyledikleri gibi Akkuş Devlet Hastanesinde halen Uzman Doktor, Kadın_Doğum, Çocuk Doktor’u bulunmamaktadır. Biz diyoruz ki Ordu İlinin Ünye, Fatsa, Kumru ve merkez gibi diğer ilçelerinde Uzman Doktor yoksa bir diyeceğimiz yok. Ama bu ilçelerdeki hastanelerde Uzman Doktor varsa Akkuş Devlet Hastanesine de Uzman Doktor istiyoruz. İsteme hakkımız olduğunu da düşünüyoruz.

AKKUŞLU  AKADEMİSYENLER  KURULTAY DA

Sayın Kaymakamımızın söylediği gibi bu seneki Kurultaya katılımın az olduğu görülmektedir. Ancak geçen senekinden farklı olarak bu seneki Kurultaya Akkuş’un yetiştirdiği akademisyenler ve bürokratlar da katıldı. Çok verimli olacağı anlaşılıyor. Akademisyenlerimizin alkışlamanızı istiyorum. Bir senedir içimi kemiren bir konudan bahsetmek istiyorum. Geçen seneki Kurultayda bir siyasetçiden ‘Akkuş’lu bürokratın neredeyse hiç bulunmadığını, bu nedenle sorunlarımızın çözümü için siyasileri sık sık rahatsız etmek zorunda kaldığımızı söyleyerek bu yeni dönemde en az üç tane Akkuş’lu bürokratın atanmasını istemiştim. İlgili kişi, Kurultaya katılan konukların huzurunda bu isteğime şu şekilde cevap vermişti.

-Akkuşlu, yetişmiş bürokrat var mı ki atamasını yapalım.

Bende kendisine,

-Çok yetişmiş kişi olduğunu, söylemiştim.

Aradan bir sene geçmesine rağmen Akkuş’lu bürokrat ataması hala yapılmamıştır.

Akkuş’un yetiştirdiği, akademisyenler, bürokrat olabilecek kişiler işte burada, aramızda Akkuş için hizmete hazırlar. Akkuş’un yetiştirdiği kişiler burada! Siyasetçiler nerede?

Hiçbir siyasetçi kurultayımıza katılmadı. Tekrar ediyorum. Akkuş’un yetiştirdiği kişiler burada! Siyasetçiler nerede?

MUHTARLARIN HİZMETE İHTİYACI YOK

35 Köyün muhtarını bu kurultaya katılma gereği duymadılar. Sanırım sayın muhtarlarımızın köylerinde yol, su, elektrik, telefon, göç, ekonomik sorunlar yok. Hallerinden çok memnunlar. Onun için bu kurultaya katılmaya gerek görmediler galiba. Sorunların konuşma yeri burası. Sayın muhtarların köylerinde hiçbir şeye ihtiyaçları olmasalar bile nezaketten burada bulunmaları gerekirdi. Bu nedenle burada olmayan, mazeretleri dışındaki muhtarları protesto ediyorum.

AKKUŞ’LU BAYANLAR TOPLANTIYA KATILMADILAR

Akkuş İnternet Sitesi’nde Akkuş’lu Bayanları Kurultaya davet çağrısında bulunmuştuk. Şahsıma ben iki kızım olarak buradayım. Diğer Akkuş’lu bayanlar nerede? Yoksa diğer bayanların sorunları yok mu? Bu topluluğa söyleyecekleri yok mu? Katılım az olduğundan göre bayanlarımız hallerinden memnun.

ÇARE: AKKUŞ’TAN MİLLETVEKİLİ ÇIKMALI

Sayın Belediye Başkanlarımızın ve İlçe Başkanlarımızın sorunların çözümü ve hizmet isteklerinin karşılanması için sık sık Ankara’ya gittiklerini gözlemliyorum. Sorunların çözümü için Ankara’ya gitmelerinin çare olduğunu sanmıyorum.Görüldüğü kadarıyla da fazla sonuç alınamıyor.

Sayın Belediye Başkanlarım , İlçe Başkanlarım ve değerli konuklar en iyi çözüm, en kolay çözüm Akkuş’tan ilk genel seçimlerde Akkuş’lu milletvekili seçerek TBMM.’ye göndermek. Eğer bunu başarırsak Belediye Başkanlarının ve İlçe Başkanlarının sık sık Ankara’ya gitmelerine gerek kalmayacak. Hizmet ihtiyaçları milletvekiline iletilecek ve bu şekilde sorunların çözümü kolaylaşacak.

Değerli konuklar ilk genel seçimlerde Akkuş’lu milletvekili çıkarmaya var mısınız?Bu konuda söz veriyor musunuz?

BİRBİRİMİZİ SEVELİM

Akkuş İnternet Sitesine yurt dışından yazan bir kardeşimizin isteğini buradan sizlere iletmek istiyorum. Ben de o kardeşime katılıyorum ve diyoruz ki, birbirimizi sevelim. Akkuş’lular birbirini sevsinler. Birbirimizi kabullenelim.

BAŞARININ YOLU

Ferdi başarı toplumsal başarıya dönüşmedikçe Akkuş ilçesinin sorunlarını çözemeyiz. Bilindiği gibi Akkuş’luların ferdi başarıları çok yüksek.Ama bu ferdi başarılar toplumsal başarıya dönüşmekte, ne yazık ki zorlanıyor. Bunu başardığımız anda Akkuş için gelecek daha parlak olacak. Bu Kurultay da ,yavaş yavaş toplumsal başarı gözükmeye başladı. Bu bağlamda diğer konuşmalara katılıyorum. Akkuş’a hizmet için birlik beraberlik ve dayanışma için, Akkuş sevgisinin yüreklerde hissedilmesi için Akkuş milliyetçiliği ruhunun oluşması gerekir.

AKKUŞ’LULAR SORUNLARI ÇÖZMEYE HAZIRLAR

Sayın Kaymakamımızın konuşmasında bu Kurultay da,’iki yada üç konu belirleyelim .O konuları çözüme kavuşturalım ’demişti .Sayın Kaymakamım sorunlarımız o kadar çok ki, bir iki konu çözmekle bitmez. Sorunların çözümüne yardımcı olacak o kadar çok Akkuş’lu var ki,bence ele alınacak konuları, sınırlı tutmayalım. Daha fazla konuyu ele alıp, çözelim.Komiteler kuralım, birkaç koldan çözüm yolları arayalım. Kendim de bu konu da hizmete hazırım.

SİYASİLERİMİZİ ELİ BOŞ GÖNDERMEYELİM

Edindiğim bilgiye göre yarın ki festival etkinliklerinde Akkuş güreşlerini izlemek üzere bazı siyasilerin katılacağını öğrendim. Divan Başkanına önerim bu gece gerekirse hiç uyumadan çalışarak Kurultayda alınan kararları yazarak yarına yetiştirip, siyasilerimizin ceplerine not olarak verelim. Verelim ki; Akkuş’lunun sıkıntılarını en azından iletmiş olalım.

Tüm konuklara saygılar sunuyorum.

 

İhsan ÇAM'ın 2.Akkuş Kurultay konuşması

 

Neden  Akkuş Derneklerini bir çatı altında toplanmıyor. Akkuş Dernekler Birliği, yada Akkuş Dernekler Federasyonu gibi

Demokrasi İnsanların Birbirlerini Kabullenmesidir.

 Toplum huzuru ancak

 böyle sağlanır.

Allah için sevebilmek ne kadar güzel

 

Günün Sözü

"Zekât vermeyen kavmin üzerine rahmet yağmaz." Hz. Mevlânâ "Mallarını Allah Yolunda sarf edenlerin durumu, her başağında yüz tane olmak üzere yedi başak veren tanenin durumu gibidir."

Akkuş İlçesi ve Köylerine hizmet yapmak

istiyorsak, kısır çekişmelerden uzak durmalıyız

 

 

 

Ordu İli Basını
ORDU  VALİLİĞİ
HTV
KANAL 52
ORT
BTV

 Web Sitesi, 1024x768 çözünürlükte ve Microsoft Internet Eplorer 4.0, Netscape  Navigator 3.0 veya üstü ile daha  iyi görüntülenmektedir.